Barvínek |Poradna |Mikroregion |Outdoor |Studánky |Tour de Podomí | Přihlášen: neprihlášen
logo
outdoor.barvinek.net
outdoor.barvinek.net
:: TO BYLO - archiv článků ::
 Prsten od Radegasta
  13/04/2011 11:27:27  
První víkend v dubnu proběhla první víkendovka z cyklu Skotačiny III., který je celý věnován knize Pán Prstenů. Vydali jsme se poměrně daleko, až na horu Radhošť v Beskydech, ale myslím si, že se to vyplatilo.
Užili jsme si spoustu zábavy a kostýmy postav z filmu, které jsme my organizátoři měli na sobě, budily pozornost všech kolemjdoucích.
Jak se akce povedla z pohledu účastníků, nám napsala Klárka alias Kuře - děkujeme!!!

V pátek jsme se všichni sešli na Brněnském vlakovém nádraží. Nás starších tam bylo jenom pár. Já, Maruška, můj bratr, Michal, Tonda, Julča a Honza. Jinak fůra čtvrťáků z Bakalky. Nastoupili jsme na vlak a jeli jsme. Jako obvykle jsme si nesedali do kupéček,ale zabrali jsme chodbičku a uličku. Ve vlaku jsme si popovídali a taky jsme se trošku porafali. V Přerově (alespoň myslím) jsme přestoupili na autobus, kde jsme se setkali s Ondrou, Katkou a Simčou.
Celou cestu do Rožnova pod Radhoštěm jsme si se Simčou propovídali a ostatní se svou mluvou také pěkně přičinili. Na busovém nádraží jsme se naskládali do dodávky a jednoho auta a jeli na Pustevny. Cestou jsme viděli moc hezké golfové hřiště. Když jsme se dostali na Pustevny, tak jsme naskládali batohy do dodávky a šli pěcha do hotelu Radegast. Než jsme se tam dostali, tak Ondru pěkně naštvali ti malí čtvrťáci, jelikož se mu stále pokoušeli vzít jeho hůl (tj. bíle namalovaná tyč s papírovou korunkou na vrchu).
Když jsme se tam dostali, byla už tma a po večeři jsme dostali příkaz za dvacet minut vyvést malé ven před hotel. Nakonec se nám z dvaceti minut udělalo téměř tři čtvrtě hodiny. Když jsme se konečně dostali ven, naskládali jsme se před chatu a shlédli jsme zažehnutí dvou fontán tj. pyrotechnické efekty a recitace z knihy Pán prstenů od J. R. R Tolkiena. Losovali jsme o výběru povolání: Zloděj, Druid, Mág a Válečník. Obálka, ze které jsme losovali, obsahovala jednoho žolíka tj. kartičku označenou jako Dobrá máma (aspoň myslím).
Abychom se následující den mohli skutečně pyšnit jedním z těchto titulů, museli jsme splnit úkol: Zloději prolézali překážkou z lana a dohlížel na ně elf známý lépe coby Franta, na Druidy dohlížel jeden z hobitů nebo někdo jiný teď už nevím. Jinak hobiti byli Peťa s Katkou a ti jiní byli Glum Radek a trpaslík Víťa. Mágové museli z indicií a několika možných nápověd vymyslet sousloví Saouronovo oko. Válečníci to měli až primitivně jednoduché - stáli na dva metry od svíčky a museli ji jakýmkoli způsobem zhasnout. Všichni jsme naše úkoly splnili a tak jsme si ještě chvíli povídali a potom jsme šli spát.

Následující ráno nás vzbudili na snídani, která byla formou bufetu, prostě jste přišli ke stolu a vzali si, co jste chtěli. Bylo tam pečivo a párky, potom i topinky a chleby ve vajíčku (po těch se jen zaprášilo). Po snídani jsme dostali pokyny převléknout se na ven, vzít si oběd v sáčku a sbalit se do batůžků. Testovala se úplná novinka, měli jsme fungovat jako jeden celek. Do každého povolání jsme dostali jednu mapku, byla na ní zakroužkovaná a očíslovaná místa, kam jsme se měli dostat. Začínali jsme u hotelu, kde jsme dostali za úkol za půl hodiny se sejít u kaple, která stála kousek od hotelu, a přinést dárek, jelikož jsme šli navštívit Bilba Pytlíka. Když jsme se tam po jedné aféře se zapadlými holčičkami ve sněhu a prohlédnutí kaple dostali k dalšímu úkolu, spočívalo to v tom, že musíme zjistit, kolik slaví Bilbo let. Nakonec jsme se dostali na 111 a bylo to správně. Tudíž jsme se vydali na cestu. Byla na ní vyznačená odbočka, tak jsme se chvíli hádali, jestli po ní jít nebo ne a nakonec jsme po ní šli. Potom jsme dlouho předlouho cestovali na další stanoviště tj. Pustevny, tam jsme si dali oběd a museli vyřešit křížovku, ačkoli nám vedoucí asi milionkrát připomněli, že máme dělat všichni společně, až po milionté první jsme to udělali. V tomhle úkolu měli výhodu druidové, jelikož každý druid se mohl zeptat na tři odpovědi do tajenky, ve které bylo osmnáct otázek a druidů bylo pět, tak jsme tam zkysli na hodně dlouho, než jsme to dořešili.
Potom jsme se opět vydali špatným směrem, jelikož já jsem zapomněla pořádně číst a Hubík si spletl vleky. Potom jsme hódně dlouho šlapali do kopce na Čertův mlýn a za cestu tam jsme dostali za úkol vymyslet dvojverší o víkendovkách. Jednou nás napadli Nazghûlové - to fungovalo tak, že Katka zavolala pozor Nazghûlové a Ondra/Gandalf to zalomil do sněhu pod stromeček. Když jsme se odštrachali až nahoru, měla jsem už v cajku tři básničky. První dvě stály za velký kulový, ale ta třetí byla o našem napadení Nazghûly a začala jsem takovou trochu delší básničku o vedoucích používajíc názvů pro jejich postavy z Pána pařmenů.
Tam nahoře jsme se octli v Morii, a abychom se tam dostali, nejdříve jsme odříkali své básničky a poté v pěti jazycích řekli slovo přítel a nakonec jsme skákali ze vzdálenosti jednoho metru za čáru. V jednom skoku mohli skákat maximálně tři a s každým odskokem se vzdálenost zvyšovala o 15 centimetrů. Shodou okolností poslední nejdelší skok vyšel na Mě, Simču a Julču. Jelikož Mágové mohli přenést buď sebe anebo někoho jiného, tak jsme všichni přeskočili, dokonce i Radek a ten, dámy a pánové, skákal po čtyřech a zvládl to. Potom jsme se štrachali k soše Radegasta, cestou se nic tak zvláštního nedělo, jenom asi to že jsme potkali jednoho značně nalitého pána. Vypadalo to asi tak, že tam chodil mezi nima (jako vedoucíma v převlecích) a říkal věci ve stylu: ty seš ten luk a tento (a mával rukama jako že stříli z luku) a ty seš ten Aragorn a Saruman a takovýhle kecy, no nakonec jsme se moudře vydali vzhůru k Radegastovi. Když jsme se tam dostali, tak nás jakousi záhadou dohnali Nazghûlovéa tudíž jsme je museli zahnat.

Je sice pravda, že Frantova příbuzná elfka Arya se zachránila tím, že vodní lavinou smetla přízračnou devítku. První vtip je, že v knize to vůbec nebyla elfka Arya, ale vznešený elf z Prastarého rodu Glorfindel a jak je praveno, že Devítce nevadí voda, ale nemají ji extra rádi, ale ani se jí nebojí. Jediná věc, které se bojí, je oheň, jak pravil Chodec Aragorn v kapitole (a několik kapitol předtím i Gandalf jen v jiném znění) NŮŽ VE TMĚ :
„ …Saouron dovede užívat oheň k zlému jako každou věc, ale tihle Jezdci jej nemají rádi a bojí se těch, kteří jím vládnou. Oheň je pro nás v divočině dobrý přítel.“ Řečeno Chodcem na Amon Sûl (jejích zbytcích).
Stejně za Frodem u Bruinenského brodu do vody vlezli a ani s tím neměli problém, oni ne, ale obyčejní koně na kterých jezdili ano. Stejně kdo z nás by se nebál, kdyby se na něj valila velká voda.

Ale zpátky k úkolu museli jsme nashromáždit pět litrů vody. Výhodu měli válečníci, jelikož oni mohli mluvit s budovami. U sochy Radegasta byl, no ani nevím jak to nazvat, asi příruční hospůdka, kde čepovali kofolu, a tak nám rádi půjčili několik kelímků. Nakonec jsme se dostali na sedm litrů, pokud se nepletu. Potom jsme to vylili a šli zase do hotelu, tam jsme se navečeřeli a potom jsme šli ven a hráli hru se sfoukáváním svíček. Byly dvě hlavní svíčky a každý měl svou vlastní. Cílem bylo sfouknout hlavní svíčku protivníka, byla to BEZKONTAKTNÍ hra, ale někdo to zdá se nepochopil, tak to skončilo remízou, potom co vedoucí přestali hrát. Potom jsme si chvíli povídali na pokoji a já začínala být hysterická z toho, že Simča proležela každou volnou chvíli na posteli a pouštěla si hudbu. Potom jsme se šli za vedoucíma chvíli dívat na Ramba, potom zase do pokoje, kde nás potom zase přišli navštívit kluci a potom jsme šli spát.

Neděle vypadala následovně: odevzdali jsme prsten, který jsme museli najít ještě v Sobotu u Sochy Radegasta a následně jsme se tam fotili, pak jsme se nasnídali, sbalili, uklidili pokoje a odešli u kaple, kde jsme se posadili a dostali jsme na vyluštění křížovku nebo něco na ten způsob, a potom podle souřadnic v GPS hledali kešku. Pak jsme si prostě vzali batohy a šli jsme do Rožnova na busové nádro. Staňa a Franta jeli autem a potkali jsme je asi v půlce cesty před obědem v sáčku tj. chleba a řízek (oproti sekané, co byla v sobotu - specialita francouzského kuchaře). Pak jsme se dostali na nádro a odjeli, v Prostějově nás opustili Katka, Ondra a Simča a my dojeli do Brna a už když jsme dojeli, jsme se strašně těšili na další víkendovku.

Nazghûlové
Pomoc, pozor, vidí nás
je to Nazghûl, znám tu tvář.
Pozor dej, on hned zví nás
rukou mávne- nemáš tvář.
Již jsou pryč, Gandalf to zvlád
pod stromeček on se stáh.


Ukaž fotky z akce::>>
Autorem je Kača

Komentáře:
Autor:


Komentář:

Kontrola proti spamu, opiš text z obrázku:
Autor: xiaozheng6666

3/09/2017 07:50:23

2017-9-3 xiaozheng6666

michael kors outlet clearance


ugg outlet


polo ralph lauren


true religion outlet


coach outlet online


cheap nba jersey


tory burch handbags


oakley sunglasses wholesale


mulberry bags


uggs outlet


nike trainers


polo ralph lauren


polo outlet


nba jersey


canada goose outlet


mulberry handbags


ray ban sunglasses


asics running shoes


ralph lauren outlet


coach outletAutor: wty123

25/08/2017 05:58:00

[b][/b], north face, coach factory online, pandora, ferragamo, minnesota timberwolves, air max 90, burberry online shop, giuseppe shoes, nike free run, barbour mens jackets, iphone 5 cases, kobe bryant jersey, prada, ralph lauren online, jerseys from china, michael kors, cheap eyeglasses, jimmy choo shoes, soccer outlet online, toronto raptors, cheap oakley sunglasses, mcm backpack outlet, burberry bags outlet, clothing websites, polo ralph, nfl eagles, chrome hearts jewelry, shop coach factory, the north face outlet, milwaukee bucks, ray ban sunglasses, cheap michael kors, nike outlet store, valentino shoes outlet, nike huarache, north face backpacks, nike online,
Autor: myy

12/04/2017 13:53:13

adidas, swarovski jewelry, red bottom shoes, jerseys from china, soccer shoes outlet, adidas online, bcbg max azria, raiders jerseys, jerseys from china, nike outlet, new balance, glasses frames, ray bans, polo ralph lauren outlet, juicy couture outlet, knockoff handbags, michael kors, marc by marc jacobs, pandora charms, swarovski crystal, hollister clothing store, north face, longchamp, eagles jerseys, ralph lauren factory store, toronto raptors jersey, nike.dk, oakley, indoor soccer shoes, ralph lauren outlet, burberry online shop, timberland boots, rolex watches, bills jerseys, azcardinals jerseys, burberry outlet online, baseball jerseys, converse chucks, nike shoes outlet, michael kors bags, ray ban sonnenbrillen, handbags outlet, rayban, valentino outlet, chicago bulls jersey, texans jerseys, nike shoes, rams jerseys, barbour outlet, cowboys jerseys, true religion outlet, michael kors outlet online sale, ralph lauren outlet, iphone 5s cases, michael kors, coach store,
Autor: yaeDqTuo

5/08/2011 05:10:04

acomplia ipd propecia 182
Autor: Simča

16/04/2011 20:23:06

Jojo Klárko, napiš :) Určitě budeme souhlasit všichni, Hubík se nějak zdržuje..
Autor: Kuřátko Evropské

16/04/2011 15:32:57

Já ho napíšu jestli chcete.
:: Nejbližší akce ::
:: Nové články ::
:: Nové galerie ::
7.10.2013 20:22:18
Údolí říčky

2.10.2012 16:35:03
ferraty září

6.02.2012 20:12:56
Co se jinam nevešlo

:: Nové komentáře ::
:: Různé ::

TOPlist
(c) Zouhar 2008 | Outdoorová sekce barvínku
Stránky byly vytvořeny pro potřeby a prezentaci naší činnosti.