Barvínek |Poradna |Mikroregion |Outdoor |Studánky |Tour de Podomí | Přihlášen: neprihlášen
logo
outdoor.barvinek.net
outdoor.barvinek.net
:: TO BYLO - archiv článků ::
 Jak Kuře myslelo aneb Jihlava 5. 6. 2011
6/06/2011 10:56:09  
Začalo to ráno, když jsme si zabalili jídlo, najedli jsme se a vyrazili. Řekli jsme si, že se spolehneme na naši starou známou GPS a zkombinujeme ji s autoatlasem. Cestou jsme několikrát řešili, kde u té přehrady má být sraz. Když jsme dojeli do Mohelna, začali jsme ten problém řešit doopravdy. Z našeho rozhovoru se vyvrbilo, že mám někomu zavolat, jenže jako na zavolanou můj mobil zůstal doma, tak jsme volali mamce, ať nám nadiktuje čísla. Měla jsem tam číslo na Staňu a na Helium tak jsme volali nejdřív Helče - té jsme se nedovolali, tak Staňa.

Nakonec nám z toho vyšlo, že oni tam budou za chvilku taky, takže máme jet za nimi. Když dorazili, tak jsme se na ně zavěsili a čirou náhodou jsme dojeli až k hrázi velké přehrady Mohelno. Tam jsme se pozdravili a začali vykládat lodě. Potom to probíhalo tak, že postupně dojeli všichni až na Bradka s Peťou a Helču - té jsme se nedovolali, tudíž vám neřeknu proč nejela. Nafoukli jsme lodě a sledovali začátek vypouštění přehrady.

Když zhruba polovina vodáků, co přijeli, taky odstartovala a Hela stále nikde, padlo definitivní rozhodnutí, že já jedu na pálavě jako zadák a Marta jako háček. Když nás spustili na vodu, tak jsme se točily pořád dokolečka, jednak proto, že jsme každá snažila otočit loď na jinou stranu, a taky proto že na nás každý křičel sled v této chvíli nepochopitelných příkazů, které nám měly pomoci. Skončilo to tak, že ke mně přišla Maruška jako zadák a Marta jela jako háček s Víťou.

Další cesta probíhala vcelku poklidně – peřejky, několik jezů a pár kajakářů nám pěkně zpříjemnilo cestu. Jeli jsme po řece Jihlavě a okolo byla nádherná příroda - nevím jak to popsat, ale každá část cesty byla podobná a zároveň odlišná, takže stejně asi všichni víte, jak se vám to líbilo. U Templštejnu jsme zastavili abychom se stáhli z naší formace „Dlouhá nudle“ do formace „Sražená nudle“ a abych se já s Martou vyměnila v tom stylu, že já budu zase zadák a ona háček na jedné lodi. Chvilku mi trvalo než jsem vychytala řízení, ale prý mi to šlo dobře. S Martou jsme si přišly na vlastní způsob ježdění nepochybuji o tom, že je nejspíš o něco víc vyčerpávající, ale zase účinný. Já jsem totiž při řídícím záběru neměla úplně vychytané otočení směrem vpravo. Tak jsem se s Martou tak nějak domluvila, že když budeme moc vlevo on nás tzv.“přitáhne“ - já tomu říkala přibere - takže nám chvíli trvalo než jsme si ujasnily, co je co, ale nakonec to vyšlo dobře. Hrály jsme s kajakáři legrační hru s jedním či dvěma pravidly „ Na holky se nešplíchá.“ a „Vždy se žeň za tenisákem.“ Ano, Katka byla na kajaku jediná, ovšem šikovná holka. Jinak Staňa a Ondra a my jsme byli vzájemně totálně zmáčení ale, jelikož svítilo sluníčko rychle jsme uschli.

Po této hře následovaly dva jezy. Jeden šel zvládnout celkem v pohodě, ale ten druhý byl moc zajímavý protože: byl nejdříve „Výstupkový zlom“ (opravdu nevím jak to líp popsat) a až po něm jez. Což znamenalo, že lodě na nichž byli dospělí, se sekaly a tak. Nikdo se nám necvaknul. Aspoň zatím. To byl náš poslední jez. Potom naší pálavě a její posádce nastalo jiné období. Období vrbiček atd. Do téměř všech stromů se nám nějakým záhadným způsobem podařilo dostat, jeden mi odřel ucho, druhý mi zase omlátil hlavu. A tak jsme dále pokračovali, a když jsme najednou přijeli k přítoku a tam byl problém, že kdo nebyl nějaký extra vodák (jako třeba já) a byl aspoň trochu rozumný, tak jel doleva. Jenže někdo prostě musel jet vpravo a tak se nám stalo že se Broněk s Márou cvakli.

O kus dál mezi lodí mého táty a bratra a lodí Šťepána probíhal dost zajímavý rozhovor :
„Tam se někdo cvaknul!“ řekl můj bratr
„Néé. Od nás se nikdo nemůže cvaknout.“ Odporoval Štěpa.
„Tak proč támhle plave jejich člun?“ zeptal se bratr.
Šťěpán se jenom otočil a poznamenal: „aha.“

Potom jsme vypadlé posbírali a jeli dál. Vylodili jsme se a jali se umýt lodě. Já a Marta jsme si řekly, že když už jsme ve vodě, tak aby tam nemuseli kluci (a taky protože nám bylo příjemné být do půlky stehen ve vodě), jsme umyly loď i klukům. Pak jsme se postupně s jinými vodáky vylodili, usušili převlíkli a schovali lodě. Když jsme potom stoupali do kopce po suché kluzké trávě, tak jsem si rozedřela koleno. (Pozor na suchou trávu, i ta může být kluzká.) Naskládali jsme vše do aut a domluvili jsme se, kam půjdeme jíst. A vyjeli jsme. Jedli jsme v restauraci U Crliků. Jídlo měli vynikající. Museli jsme se rozhodit mezi dva stoly - kulatý a hranatý. U hranatého seděli: Jezák, Broňa, děti a Staňa s Ondrou. U kulatého seděli: Franta s Katkou, já (Kuře), Marta, Brácha a táta a Flochovi. Objednali jsme si, umyli ruce, popovídali si o filmech a různých kravinách atd. a taky o další víkendovce. Nejdřív odešel hranatý stůl, potom i my - parta od kulatého stolu. Rozloučili jsme se a rozjeli se do domovů. My jsme ještě vezli domů Martu.

V posledním odstavci jsem chtěla zmínit svou dlouho odkládanou pochvalu všem lidem z Barvínku, kteří pro nás organizují takovéhle výlety. Jednak proto, že nás berou jen tak, jak nás Pánbů stvořil a nechcou z nás mít nějaké profesionály, co budou na požádání vyhrávat závody a jednak proto, že jsem si jednou zkusila organizovat hru kick-ballu v naší třídě a vůbec vám nezávidím, že jsou s náma občas hrozný nervy. Je 19:25 a já jsem právě skončila. Jen bych poznamenala, že napsání tohoto kusu mi zabralo 45 minut a pokud možno to teď hned odešlu někomu z Barvínku aby to dal na stránky.

Kuře (Klárka Enžlová)


Autorem je Kača

Komentáře:
Autor:


Komentář:

Kontrola proti spamu, opiš text z obrázku:
Autor: xiaozheng6666

3/09/2017 07:59:05

2017-9-3 xiaozheng6666

true religion outlet online


michael kors outlet online


pandora jewelry sale


ralph lauren uk


cheap oakley sunglasses


michael kors outlet


moncler jackets


ugg outlet


ugg outlet


coach factory outlet


kate spade purses


polo outlet


michael kors outlet online


fred perry clothing


true religion jeans


kate spade outlet store


ugg outlet online


ugg outlet


air jordan 4


cheap oakley sunglassesAutor: xiaozheng6666

3/09/2017 07:58:58

2017-9-3 xiaozheng6666

true religion outlet online


michael kors outlet online


pandora jewelry sale


ralph lauren uk


cheap oakley sunglasses


michael kors outlet


moncler jackets


ugg outlet


ugg outlet


coach factory outlet


kate spade purses


polo outlet


michael kors outlet online


fred perry clothing


true religion jeans


kate spade outlet store


ugg outlet online


ugg outlet


air jordan 4


cheap oakley sunglassesAutor: wty123

25/08/2017 05:57:47

[b][/b], north face, coach factory online, pandora, ferragamo, minnesota timberwolves, air max 90, burberry online shop, giuseppe shoes, nike free run, barbour mens jackets, iphone 5 cases, kobe bryant jersey, prada, ralph lauren online, jerseys from china, michael kors, cheap eyeglasses, jimmy choo shoes, soccer outlet online, toronto raptors, cheap oakley sunglasses, mcm backpack outlet, burberry bags outlet, clothing websites, polo ralph, nfl eagles, chrome hearts jewelry, shop coach factory, the north face outlet, milwaukee bucks, ray ban sunglasses, cheap michael kors, nike outlet store, valentino shoes outlet, nike huarache, north face backpacks, nike online,
Autor: myy

12/04/2017 13:51:40

barbour jackets, air jordan retro, hollister clothing store, coach outlet online, mizuno wave, burberry handbags, ed hardy clothing, ray ban wayfarer, chicago bulls jersey, jerseys from china, bottega veneta, barbour outlet, new york knicks, nike shoes outlet, vans outlet, nike.dk, rolex watches, polo ralph lauren outlet online, bills jerseys, toms shoes outlet, soccer shoes outlet, boots on sale, christian louboutin shoes, hollister kids, coach factory outlet, oakley vault, bcbg max, orlando magic jersey, north face, asics gel, toronto raptors jersey, adidas.se, ralph lauren polos, zapatillas nike, rayban, barbour outlet, swarovski jewelry, oakley sunglasses outlet, michael kors, the north face, mcm handbags, iphone 5s cases, steelers jerseys, pandora,
Autor: 2016617yuanyuan

17/06/2016 08:55:13

ray ban outlet


true religion jeans outlet


nike free flyknit 3.0


hollister co


nhl jerseys wholesale


armani jeans


buy red bottoms


coach purses


polo ralph lauren


polo ralph lauren


michael kors handbags


chi flat iron


tiffany uk


michael kors handbags


true religion outlet


rolex submariner


michael kors outlet clearance


coach factory outlet online


reebok uk


ralph lauren


louis vuitton outlet online


nike free flyknit 5.0


kobe bryant shoes


ray ban sunglasses outlet


louis vuitton outlet online


adidas superstar


louboutin outlet


christian louboutin shoes


mlb jerseys wholesale


kate spade outlet


versace sunglassesAutor: Bradek

10/06/2011 07:32:49

Ahoj, super napsáno :-) Vidím, že jste si to užili.
Autor: Maruška

7/06/2011 18:54:37

Napsalas to pěkně :)
Autor: Simča

6/06/2011 20:01:15

Waaau, Klárko, tenhle článek se ti moc povedl :) Normálně mě mrzí, že jsem s vámi nejela ://
Autor: Kača

6/06/2011 11:00:03

Děkujeme za krásný a podrobný článek!!
:: Nejbližší akce ::
:: Nové články ::
:: Nové galerie ::
7.10.2013 20:22:18
Údolí říčky

2.10.2012 16:35:03
ferraty září

6.02.2012 20:12:56
Co se jinam nevešlo

:: Nové komentáře ::
9.09.2017 09:41:36
Skotačiny III Helmův žleb

9.09.2017 09:41:31
Velikonoční Maďarsko

9.09.2017 09:41:24
Skotačiny na bazénu

:: Různé ::

TOPlist
(c) Zouhar 2008 | Outdoorová sekce barvínku
Stránky byly vytvořeny pro potřeby a prezentaci naší činnosti.