Barvínek |Poradna |Mikroregion |Outdoor |Studánky |Tour de Podomí | Přihlášen: neprihlášen
logo
outdoor.barvinek.net
outdoor.barvinek.net
:: TO BYLO - archiv článků ::
 Sečení Studnické louky
  21/08/2011 13:43:35  
Dobrý den či dobrý večer záleží na vás kdy tohle čtete. Jak už sám název nenapovídá, tento přísně odborný článek bude pojednávat zejména o Válce s vosami, která proběhla 20.srpna roku 2011. Toto datum se jistě zapíše do dějin nebo snad alespoň do kalendáře. Nicméně, nebudu tady dlouhosáhle vyprávět jak to všechno probíhalo,kolik padlo litrů benzínu na jednu vosu, či kolikrát mě stihla vosa za svůj život bodnout a už vůbec tady nebudu rozepisovat nějaké sečení. Vědomosti se kterými se s vámi chci podělit mají mnohem hlubší význam. Jde o to, že v této válce mezi lidmi a dravou zvěří jsem přišel na to jak jsou tito tvorové vlastně inteligentní. Opravdu mě jejich inteligence překvapila a to hlavně v oblasti moderního válčení. Nebál bych se tyto VV (Vojenské Vosy) přirovnat k dnešním armádám celého světa. Její vyspělá taktika a způsob jak se vyrovnávají s váhovou a velikostní přesilou je až udivující. Vypozoroval jsem že VV používají tři druhy taktik - útočnou,obranou a něco jako partizánskou.

Uvedu příklad k první taktice útočné.
VV poletují zcela nenápadně v malých, zcela nenápadných a nesystematických seskupeních, které ovšem ani zdaleka nejsou nesystematické. A ba právě naopak tyto seskupení jsou důmyslně promyšlené válečné pozice. Tyto jak já říkám hlídané sektory mají pouze pár metru čtverečních a člověk zcela zaneprázdněn svou prací si nemůže v tom chumlu všech těch zvířátek všimnout, že už ho nějakou tu dobu pozorují VV. Jak člověk prostoupí více do tohoto sektoru, VV ho obklopí a zautočí. Útok je přesný a do detailu promyšlený. Primární cíl je ochromení nepřítele, v mém případě bodnutí do ruky. V tomto okamžiku si druhou rukou oběť začne chytat po nově nabytém bebi a VV mají tak pár vteřin, aby se dostaly na tělo. Nemeškají a tvrdě si jdou za svým. Důležitou roli v tomto útoku hraje pluk obletaček , který se skládá ze 2 a více VV a jeho úkolem je poletovat okolo hlavy. V této chvíli oběť ztrácí orientaci a snaží se utéct. Nezkušení jedinci vběhnou vosám přímo do pasti, ale zkušení jako třeba já neztrácí hlavu kašlou na jakékoli bebi a mlátí rukama kolem sebe hlava nehlava a běží nejméně dvacet metru od bojiště. Pokud běžíte dost rychle a rukama mlátíte dostatečně zběsile tak jste se VV zbavili a na sobě máte jen to jedno prvotní bebi a možná další způsobené zběsilým mácháním rukou. Při utočné taktice jsou VV schopny svůj cíl pronásledovat i na delší vzdálenosti což někdy může mít až katastrofální následky.

Další příklad uvedu k taktice obranné.
VV vytvoří v zemi MPNMVV (Malá předsunutá nášlapná mina vojenských vos). A princip je úplně jednoduchý. V zemi mají udělané doupě z kterého na velice malé ploše je několik otvorů ven. Člověk, který nemůže vůbec nic tušit seče jakoby nic. Poseče trávu i nad touto MPNMVV jako by nic. Aktivační impuls je až větčí tlak na plochu MPNMVV a zakrytí jednoho nebo více otvorů, například levou nohou. Při tomto impulsu se okolními otvory žačnou VV rojit ven přímo kolem levé nohy a jejich žihadla umístěná přesně na zadní části jejich těla se ještě přesněji zabodnou do nohy. Opět tu jde hlavně o prvotní ochromení. Člověk (já) který si bohužel nemohl dřív všimnout, že právě stojí na MPNMVV, schytá dvě žihadla než se zcela klidně a s nastupující bolestí rozeběhne pryč. Jiný a pomalejší člověk zde může dosáhnou mnohem většího počtu žihadel než bylo v mém případě. Hlavní roli hraje doba než se člověk rozeběhne. Tyto VV už oběť moc nepronásledují, pouze čekají na další.

Poslední příklad uvedu taktiku partizánskou.
Nejedná se o samostatnou taktiku. Tato je totiž důmyslně zakomponovaná do předchozích dvou taktik. Ale až teprve zde se projeví pravá inteligence těchto Moderních,nemilostrdých,pruhovaných zabijáků. Moc dobře ví jak nepřítele ochromit (bodnutí ruka,noha). Jenže oni ví mnohem víc. Ví jak zabránit dalšímu přísunu protivníků. Například přesným útokem na mužské přirození, kterým by chtěli znemožnit budoucí rozmnožení. Nebo útok zvenčí na hlasivky, kterým chtějí zapříčinit volání o pomoc. No a jistě toho mají ve svých vysokokapacitních mozečcích mnohem víc, jenže to já už vypozorovat nestihl.

Doufám, že tento článek byl pro vás ponaučením. A možná si teď po přečtení myslíte že si dělám z vás legraci, ale věřte tomu, že si z vás legraci opravdu dělám. Tyto VV jsou totiž daleko více inteligentní než jsem popsal výše a ani já nemohu přesně popsat jak.

Napsal lehce pobodaný Matouš rukou autora článku ;-)

Ukaž fotky z akce::>>
Autorem je Ondra

Komentáře:
Autor:


Komentář:

Kontrola proti spamu, opiš text z obrázku:
Autor: xiaozheng6666

3/09/2017 07:59:11

2017-9-3 xiaozheng6666

true religion outlet online


michael kors outlet online


pandora jewelry sale


ralph lauren uk


cheap oakley sunglasses


michael kors outlet


moncler jackets


ugg outlet


ugg outlet


coach factory outlet


kate spade purses


polo outlet


michael kors outlet online


fred perry clothing


true religion jeans


kate spade outlet store


ugg outlet online


ugg outlet


air jordan 4


cheap oakley sunglassesAutor: xiaozheng6666

3/09/2017 07:58:32

2017-9-3 xiaozheng6666

true religion outlet online


michael kors outlet online


pandora jewelry sale


ralph lauren uk


cheap oakley sunglasses


michael kors outlet


moncler jackets


ugg outlet


ugg outlet


coach factory outlet


kate spade purses


polo outlet


michael kors outlet online


fred perry clothing


true religion jeans


kate spade outlet store


ugg outlet online


ugg outlet


air jordan 4


cheap oakley sunglassesAutor: wty123

25/08/2017 05:57:38

[b][/b], north face, coach factory online, pandora, ferragamo, minnesota timberwolves, air max 90, burberry online shop, giuseppe shoes, nike free run, barbour mens jackets, iphone 5 cases, kobe bryant jersey, prada, ralph lauren online, jerseys from china, michael kors, cheap eyeglasses, jimmy choo shoes, soccer outlet online, toronto raptors, cheap oakley sunglasses, mcm backpack outlet, burberry bags outlet, clothing websites, polo ralph, nfl eagles, chrome hearts jewelry, shop coach factory, the north face outlet, milwaukee bucks, ray ban sunglasses, cheap michael kors, nike outlet store, valentino shoes outlet, nike huarache, north face backpacks, nike online,
Autor: myy

12/04/2017 13:51:16

barbour jackets, air jordan retro, hollister clothing store, coach outlet online, mizuno wave, burberry handbags, ed hardy clothing, ray ban wayfarer, chicago bulls jersey, jerseys from china, bottega veneta, barbour outlet, new york knicks, nike shoes outlet, vans outlet, nike.dk, rolex watches, polo ralph lauren outlet online, bills jerseys, toms shoes outlet, soccer shoes outlet, boots on sale, christian louboutin shoes, hollister kids, coach factory outlet, oakley vault, bcbg max, orlando magic jersey, north face, asics gel, toronto raptors jersey, adidas.se, ralph lauren polos, zapatillas nike, rayban, barbour outlet, swarovski jewelry, oakley sunglasses outlet, michael kors, the north face, mcm handbags, iphone 5s cases, steelers jerseys, pandora,
Autor: 2016617yuanyuan

17/06/2016 08:54:53

ray ban outlet


true religion jeans outlet


nike free flyknit 3.0


hollister co


nhl jerseys wholesale


armani jeans


buy red bottoms


coach purses


polo ralph lauren


polo ralph lauren


michael kors handbags


chi flat iron


tiffany uk


michael kors handbags


true religion outlet


rolex submariner


michael kors outlet clearance


coach factory outlet online


reebok uk


ralph lauren


louis vuitton outlet online


nike free flyknit 5.0


kobe bryant shoes


ray ban sunglasses outlet


louis vuitton outlet online


adidas superstar


louboutin outlet


christian louboutin shoes


mlb jerseys wholesale


kate spade outlet


versace sunglassesAutor: Helium

1/09/2011 14:21:16

Tento velmi odborný článek nemá chybu. Myslím že s informacemi, které jsem se tu dočetla budu mít výrazný náskok v biologii. :D Opravdu jsem se pobavila a myslím že se od VV budu držet radši dál :D
Autor: Zuzka

30/08/2011 23:54:20

Tak tento článek se mega povedl :-D ;)
Autor: Ondra s Matušem

22/08/2011 20:50:24

Sem si říkal že ty stránky jsou tak nějak pusté, tož že sem něco málo pisnu. A vida já jsem snad i někoho pobavil. :-D
Autor: Staňa

22/08/2011 12:46:15

Prostě MAZEC!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D
Autor: Petra

21/08/2011 22:21:27

Fakt velice výstižný článek! Smíchem se škrábu na mírně oteklých místech po zásahu VV... prvního a druhého typu (vlastně i ty potvory partyzánský mě dostaly zásahem do břicha, aby ochromily našeho potomka). Jo, Maruško, to bude drahý :-)
Autor: František

21/08/2011 22:06:11

Ondráši s Matůšem, tohlese vám fakt povedlo!!!!! :D :D :D :D
Autor: Maruška

21/08/2011 22:03:37

Tak já teda musím Matúšovi pogratulovat, protože i ten jeho článek je velice "nebezpečný". Tak jsem se chechtala, že jsem dostala křeč do mimických svalů na tváři. Každopádně ještě nějak promyslím to odškodné :-)
Autor: Bradek

21/08/2011 21:12:55

Lol, tak to jsem ještě nežral :-) Jakožto nositel sedmi vpichů, z toho tří smrtelných musím Ondrovi dát za pravdu :-D
Autor: Bradek

21/08/2011 21:12:38

Lol, tak to jsem ještě nežral :-) Jakožto nositel sedmi vpichů, z toho tří smrtelných musím Ondrovi dát za pravdu :-D
Autor: Kuřátko Evropské

21/08/2011 13:58:00

Tak tohle opravdu nemá chybu. Nevím jestli někteří z vás jdou na Hrabání studnických luk, já jo ale to je vedlejší, protože tenhle článek je prostě boží.
:: Nejbližší akce ::
:: Nové články ::
:: Nové galerie ::
7.10.2013 20:22:18
Údolí říčky

2.10.2012 16:35:03
ferraty září

6.02.2012 20:12:56
Co se jinam nevešlo

:: Nové komentáře ::
9.09.2017 09:41:36
Skotačiny III Helmův žleb

9.09.2017 09:41:31
Velikonoční Maďarsko

9.09.2017 09:41:24
Skotačiny na bazénu

:: Různé ::

TOPlist
(c) Zouhar 2008 | Outdoorová sekce barvínku
Stránky byly vytvořeny pro potřeby a prezentaci naší činnosti.