Barvínek |Poradna |Mikroregion |Outdoor |Studánky |Tour de Podomí | Přihlášen: neprihlášen
logo
outdoor.barvinek.net
outdoor.barvinek.net
:: TO BYLO - archiv článků ::
 Pán Prstenů - Poslední bitva
  5/11/2011 16:15:59  
Tož jelikož opět spousta dětí slíbilo napsat článek, tak ho zase píšu já. Dokonce i Matouš když slyšel, že bych po něm něco chtěl, hlasitě práskl dveřma a zavřel se někde hluboko v podvědomí. Jasně že mu to nemám za zlé, vždyť já bych asi na jeho místě měl udělat to samé, protože já jsem on a on je já. Nebo aspoň takovou o tom já mám teorii. Ale to je jedno, to odbočuju trochu od tématu. Měl bych nějak krátce shrnout nedávnou víkendovku. Což je u mě možná trošku problém a i když pominu to, že je 23:41, je to věc v které ani ve škole moc nevynikám. Takže vás upřímně lituju a na druhou stranu chápu, že ten článek co se chystám napsat nedočtete, nebo že uprostřed usnete. Páč já už spím teď a to ho teprve píšu.

Nicméně akce, která hrdě nesla (neřešte to, že nějaká akce něco nemůže nést a natož hrdě) název Pán prstenů Poslední bitva z cyklu Skotačiny III, která proběhla 28.-30.10. na speleologické základně Ditrich, se suchým záchodem (pro ty, co už neví, co to je- jednoduše svítit si tu v noci můžete tak leda očima nebo baterkou a splachovadlo nenajdete ani za slunného dne). Což si myslím, že není žádnej problém a děti se úkolu na tomto záchodě zhostily výborně. Ale mimo takové drobnosti děti v pátek po příjezdu a nějakém sesumírování ve spací místnosti měly večeři. Po té večeři následovalo vytváření lampionků na sobotní závěrečnou stezku odvahy. Pak nějaké promítání naší minulosti za uplynulé tři roky a následně na to “klidný a nerušený” spánek.

Další den, což byla sobota a budíček tak kolem osmé (půl hodiny za plánem), o snídani ani nemluvě. No prostě až se všeci vybatolili a konečně se připravili k prvnímu boji, se vyšlo kousek od základny do lesa. Asi nemá cenu tady podrobně vysvětlovat tu hru (jednoduše, už si ji moc nepamatuju), ale zkrátka šlo o to, že každá skupina (nejedná se zde o žádnou rockovo- nebo heavy-metalovou) měla hrad a v něm poklad. Ten poklad si navzájem kradli a pomáhali si tím, že papírovýma koulema “zabíjeli” protivníky. Prostě hodně běhání, házení, skákání a přemýšlení (což není nic pro mě). Když se asi po dvou hodinách dost vyblbli (dostali hlad), udělala se rojnice a posbíraly se papírové koule. Následoval oběd.

Další hrou, a to hrou s plnými žaludky nemohlo být nic jiného, než fyzicky velmi nenáročná :-p hra s názvem Kanci. Název je sice trošku zavádějící, ale ve skutečnosti je to velice zábavná hra, kde jsme si mohli hrát i my vedoucí. Opět hrajou dvě skupinky proti sobě. A někde na kraji hracího území seděly dvě obchodnice. U těch si skupinky nakoupily uspávací sérum v podobě nalepovacích barevných lístečků a vybavily se tak na lov nás “kanců”. My jsme jim mohli utíkat, ale pouze do doby, než na nás nalepily sérum. Což nebylo zas tak těžké, zvlášť když se před jednou skupinkou, která na mě jde z hora, rozeběhnu dolů z kopce. Při snaze jim znemožnit mé polapení jsem vybral tu nejhorší cestu, ale bohužel ani já jsem se nezvládl vyhýbat všem těm malým stromkům a keřům. A ty rány, co jsem dostal všude možně a i tam...auuu... jsem ani nepočítal. Pak, když už jsem byl skoro na krásné pěšince, jsem se ve snaze vyhnout se druhé skupince, co na té pěšince stála, zabočil trochu doleva. Jenže toto vychýlení z kurzu zapřičinilo to, že pravá noha se zaklínila zprava pod keřem a levá v odhodlané síle jít dál, se mnou švihla do takových kotrmelců, že jsem se bezmocně svalil přímo za už výše zmíněnou skupinku, co stála na pěšince. Já se chtěl zvednou, ale když na vás leží deset děti, to se fakt nedá. Takže na mě nalepily sérum a já jsem usnul. Jenže teď pro ně začlo to težký. Musely mě donést k obchodníkovi a nesmí se mnou moc cloumat, aby mě neprobudily. S pomyšlením na mých pětaosmdesát kilo živé, spící váhy, jsme se s Matoušem v duchu jen smáli. Každopádně se jim to povedlo a to dokonce dvakrát nebo i třikrát. Ale z těch způsobů, jak mě nesly, mám všechny čtyři nohy roztahaný a vykloubený ještě teďka. A o bolavých kopýtkách ani nemluvě....Svačina...

Poslední bitva. Slunce už si na obloze dávalo poslední hodinku a už se více méně chystalo na Čínu. Ideální čas na bitvu, která rozhodne všecko. V lese, kde proti sobě za třemi věžemi schované, stojí dvě armády. Vyzbrojení šípi ostřejšímy než papírové koule. Odtikávají poslední pikosekundy do začátku bitvy. Všem asi, zjevně jenom mě, běželo hlavou, kdo asi začne, kdo povede první útok. Kdo to nakonec byl si nepamatuju. Jen vím, že dobro opět vyhrálo. V bitvě, ve které nejdříve musely protivníkovi strhnout všechny tři věže a potom naházet do jeho pevnosti pět kousků dynamitu, aby vybouchla a oni se jí zmocnily. Krutě po sobě vrhaly papírové koulošípy a braly si protivníkovy životy jako své trofeje, kterými dokazovaly svému králi jejich schopnosti a odvahu. No a je prostě jasný, že je za to náležitě odměnil a tak dále a tak dále. Jak už jsem řek vyhrálo dobro a i přesto, že to děti podle mě docela bavilo, tak i dokonce já měl hlad. Šli jsme si udělat klobásu na ohni a trochu nabrat síly.

Lampionový průvod, kvůli kterému si pochopitelně dělaly v pátek ty lampionky, vedl nejdřív na hrad Holštejn, ze kterého potom po dvojicích a pouze za svitu těchto lampionků šly po stezce, kterou viděly z hradu, když ji procházel předjezdec, taky s lampionkem. Po cestě našly svíčku a u té svíčky kartičku a text, který na ní byl napsanej si musely zapamatovat a jít dál po stezce. Když si tímto hrůzným okamžikem prošly všichni a všichni se nakonec sešly, musely si jednotlivé úryvky říkanky spojit a naučit pěkně přednést. Když si byly všeci na stopro jistí, že to maj zmáklý, vydaly se zpět a to k Lidomorně. Tady jsme ale už čekali my, jakož to Gandalf, Frodo, Sam, Aragorn, Gimli a Glum. Řekli jsme nějaký ty dojemný řeči, rozloučili se s nima a zdrhli jim. Jenže oni stály jak zařezaní, mžouraly do tmy, tak jsme se zase vrátili a nechali si přednést, co se pěknýho naučily. Pěkný to vážně bylo a myslím, že jsme si pěkně zatleskali. Jo a jestli jste ještě neviděli Gandalfíka na měkko, jak mu slzičky tečou po fousech, tak se nedivte, já ho tak taky neviděl. Průvodem jsme se pak odebrali na Ditrich a konečně jsme šli spáát.

V nedělu se děti sbalily,pouklízelo se. A ještě se něco málo zahrálo a odjelo se domů.

Teď už můžu dokonce říct, že jsem to psal dva dny. Páč je právě 00:36 a mě už se zalamujou sirky do oči, jak mám těžký víčka. Takže doufám, že jsem aspoň trochu nastínil, jak to vypadalo na poslední víkendovce z cyklu Skotačiny III na téma Pán Prstenů.

Ukaž fotky z akce::>>
Autorem je Ondra

Komentáře:
Autor:


Komentář:

Kontrola proti spamu, opiš text z obrázku:
Autor: xiaozheng6666

3/09/2017 07:59:16

2017-9-3 xiaozheng6666

true religion outlet online


michael kors outlet online


pandora jewelry sale


ralph lauren uk


cheap oakley sunglasses


michael kors outlet


moncler jackets


ugg outlet


ugg outlet


coach factory outlet


kate spade purses


polo outlet


michael kors outlet online


fred perry clothing


true religion jeans


kate spade outlet store


ugg outlet online


ugg outlet


air jordan 4


cheap oakley sunglassesAutor: wty123

25/08/2017 05:57:29

[b][/b], north face, coach factory online, pandora, ferragamo, minnesota timberwolves, air max 90, burberry online shop, giuseppe shoes, nike free run, barbour mens jackets, iphone 5 cases, kobe bryant jersey, prada, ralph lauren online, jerseys from china, michael kors, cheap eyeglasses, jimmy choo shoes, soccer outlet online, toronto raptors, cheap oakley sunglasses, mcm backpack outlet, burberry bags outlet, clothing websites, polo ralph, nfl eagles, chrome hearts jewelry, shop coach factory, the north face outlet, milwaukee bucks, ray ban sunglasses, cheap michael kors, nike outlet store, valentino shoes outlet, nike huarache, north face backpacks, nike online,
Autor: myy

12/04/2017 13:50:59

barbour jackets, air jordan retro, hollister clothing store, coach outlet online, mizuno wave, burberry handbags, ed hardy clothing, ray ban wayfarer, chicago bulls jersey, jerseys from china, bottega veneta, barbour outlet, new york knicks, nike shoes outlet, vans outlet, nike.dk, rolex watches, polo ralph lauren outlet online, bills jerseys, toms shoes outlet, soccer shoes outlet, boots on sale, christian louboutin shoes, hollister kids, coach factory outlet, oakley vault, bcbg max, orlando magic jersey, north face, asics gel, toronto raptors jersey, adidas.se, ralph lauren polos, zapatillas nike, rayban, barbour outlet, swarovski jewelry, oakley sunglasses outlet, michael kors, the north face, mcm handbags, iphone 5s cases, steelers jerseys, pandora,
Autor: lkyTZmeg

16/07/2012 07:41:23

car insurance quotes 6291 accredited online degrees 577 auto insurance uwzzj online degree programs >:-)
Autor: gBgKwHACR

14/12/2011 12:23:13

ndw1MX dtiruenxnxzk
Autor: gBgKwHACR

14/12/2011 12:23:07

ndw1MX dtiruenxnxzk
Autor: BJZyWJjQgi

14/12/2011 04:07:54

You saved me a lot of hsasle just now.
Autor: BJZyWJjQgi

14/12/2011 04:07:49

You saved me a lot of hsasle just now.
Autor: Helium

5/11/2011 22:51:27

Musím souhlasit s holkama. Článek je suprovej a vtipnej :D
Autor: Simca

5/11/2011 20:26:05

Hmm, šikula ;) Myslím Ondráška - za ten článek..
Jak už jsem vám psala do interní plkárny - mrzí mě, že jsem tam s váma nebyla a teĎ ještě víc (ne, nekecám).. protože vždycky mám nejradši na víkendovkách večerní oheň a krutou stezku odvahy:)) Toho jsem se s vámi dožila jen jednou :) A teď by to bylo podruhé, hm, do háje..

Autor: Kuřátko Evropské

5/11/2011 18:19:16

Ondro super, ale teď mi trochu křivdíš páč kdybys řekl mě, Já bych to napsala. Ale jinak výborný.
:: Nejbližší akce ::
:: Nové články ::
:: Nové galerie ::
7.10.2013 20:22:18
Údolí říčky

2.10.2012 16:35:03
ferraty září

6.02.2012 20:12:56
Co se jinam nevešlo

:: Nové komentáře ::
:: Různé ::

TOPlist
(c) Zouhar 2008 | Outdoorová sekce barvínku
Stránky byly vytvořeny pro potřeby a prezentaci naší činnosti.