Barvnek |Poradna |Mikroregion |Outdoor |Studnky |Tour de Podom | Pihlen: neprihlen
logo
outdoor.barvinek.net
outdoor.barvinek.net
:: TO BYLO - archiv lnk ::
 Pán Prstenù - Poslední bitva
  5/11/2011 16:15:59  
Tož jelikož opìt spousta dìtí slíbilo napsat èlánek, tak ho zase píšu já. Dokonce i Matouš když slyšel, že bych po nìm nìco chtìl, hlasitì práskl dveøma a zavøel se nìkde hluboko v podvìdomí. Jasnì že mu to nemám za zlé, vždy já bych asi na jeho místì mìl udìlat to samé, protože já jsem on a on je já. Nebo aspoò takovou o tom já mám teorii. Ale to je jedno, to odboèuju trochu od tématu. Mìl bych nìjak krátce shrnout nedávnou víkendovku. Což je u mì možná trošku problém a i když pominu to, že je 23:41, je to vìc v které ani ve škole moc nevynikám. Takže vás upøímnì lituju a na druhou stranu chápu, že ten èlánek co se chystám napsat nedoètete, nebo že uprostøed usnete. Páè já už spím teï a to ho teprve píšu.

Nicménì akce, která hrdì nesla (neøešte to, že nìjaká akce nìco nemùže nést a natož hrdì) název Pán prstenù Poslední bitva z cyklu Skotaèiny III, která probìhla 28.-30.10. na speleologické základnì Ditrich, se suchým záchodem (pro ty, co už neví, co to je- jednoduše svítit si tu v noci mùžete tak leda oèima nebo baterkou a splachovadlo nenajdete ani za slunného dne). Což si myslím, že není žádnej problém a dìti se úkolu na tomto záchodì zhostily výbornì. Ale mimo takové drobnosti dìti v pátek po pøíjezdu a nìjakém sesumírování ve spací místnosti mìly veèeøi. Po té veèeøi následovalo vytváøení lampionkù na sobotní závìreènou stezku odvahy. Pak nìjaké promítání naší minulosti za uplynulé tøi roky a následnì na to “klidný a nerušený” spánek.

Další den, což byla sobota a budíèek tak kolem osmé (pùl hodiny za plánem), o snídani ani nemluvì. No prostì až se všeci vybatolili a koneènì se pøipravili k prvnímu boji, se vyšlo kousek od základny do lesa. Asi nemá cenu tady podrobnì vysvìtlovat tu hru (jednoduše, už si ji moc nepamatuju), ale zkrátka šlo o to, že každá skupina (nejedná se zde o žádnou rockovo- nebo heavy-metalovou) mìla hrad a v nìm poklad. Ten poklad si navzájem kradli a pomáhali si tím, že papírovýma koulema “zabíjeli” protivníky. Prostì hodnì bìhání, házení, skákání a pøemýšlení (což není nic pro mì). Když se asi po dvou hodinách dost vyblbli (dostali hlad), udìlala se rojnice a posbíraly se papírové koule. Následoval obìd.

Další hrou, a to hrou s plnými žaludky nemohlo být nic jiného, než fyzicky velmi nenároèná :-p hra s názvem Kanci. Název je sice trošku zavádìjící, ale ve skuteènosti je to velice zábavná hra, kde jsme si mohli hrát i my vedoucí. Opìt hrajou dvì skupinky proti sobì. A nìkde na kraji hracího území sedìly dvì obchodnice. U tìch si skupinky nakoupily uspávací sérum v podobì nalepovacích barevných lísteèkù a vybavily se tak na lov nás “kancù”. My jsme jim mohli utíkat, ale pouze do doby, než na nás nalepily sérum. Což nebylo zas tak tìžké, zvl᚝ když se pøed jednou skupinkou, která na mì jde z hora, rozebìhnu dolù z kopce. Pøi snaze jim znemožnit mé polapení jsem vybral tu nejhorší cestu, ale bohužel ani já jsem se nezvládl vyhýbat všem tìm malým stromkùm a keøùm. A ty rány, co jsem dostal všude možnì a i tam...auuu... jsem ani nepoèítal. Pak, když už jsem byl skoro na krásné pìšince, jsem se ve snaze vyhnout se druhé skupince, co na té pìšince stála, zaboèil trochu doleva. Jenže toto vychýlení z kurzu zapøièinilo to, že pravá noha se zaklínila zprava pod keøem a levá v odhodlané síle jít dál, se mnou švihla do takových kotrmelcù, že jsem se bezmocnì svalil pøímo za už výše zmínìnou skupinku, co stála na pìšince. Já se chtìl zvednou, ale když na vás leží deset dìti, to se fakt nedá. Takže na mì nalepily sérum a já jsem usnul. Jenže teï pro nì zaèlo to težký. Musely mì donést k obchodníkovi a nesmí se mnou moc cloumat, aby mì neprobudily. S pomyšlením na mých pìtaosmdesát kilo živé, spící váhy, jsme se s Matoušem v duchu jen smáli. Každopádnì se jim to povedlo a to dokonce dvakrát nebo i tøikrát. Ale z tìch zpùsobù, jak mì nesly, mám všechny ètyøi nohy roztahaný a vykloubený ještì teïka. A o bolavých kopýtkách ani nemluvì....Svaèina...

Poslední bitva. Slunce už si na obloze dávalo poslední hodinku a už se více ménì chystalo na Èínu. Ideální èas na bitvu, která rozhodne všecko. V lese, kde proti sobì za tøemi vìžemi schované, stojí dvì armády. Vyzbrojení šípi ostøejšímy než papírové koule. Odtikávají poslední pikosekundy do zaèátku bitvy. Všem asi, zjevnì jenom mì, bìželo hlavou, kdo asi zaène, kdo povede první útok. Kdo to nakonec byl si nepamatuju. Jen vím, že dobro opìt vyhrálo. V bitvì, ve které nejdøíve musely protivníkovi strhnout všechny tøi vìže a potom naházet do jeho pevnosti pìt kouskù dynamitu, aby vybouchla a oni se jí zmocnily. Krutì po sobì vrhaly papírové koulošípy a braly si protivníkovy životy jako své trofeje, kterými dokazovaly svému králi jejich schopnosti a odvahu. No a je prostì jasný, že je za to náležitì odmìnil a tak dále a tak dále. Jak už jsem øek vyhrálo dobro a i pøesto, že to dìti podle mì docela bavilo, tak i dokonce já mìl hlad. Šli jsme si udìlat klobásu na ohni a trochu nabrat síly.

Lampionový prùvod, kvùli kterému si pochopitelnì dìlaly v pátek ty lampionky, vedl nejdøív na hrad Holštejn, ze kterého potom po dvojicích a pouze za svitu tìchto lampionkù šly po stezce, kterou vidìly z hradu, když ji procházel pøedjezdec, taky s lampionkem. Po cestì našly svíèku a u té svíèky kartièku a text, který na ní byl napsanej si musely zapamatovat a jít dál po stezce. Když si tímto hrùzným okamžikem prošly všichni a všichni se nakonec sešly, musely si jednotlivé úryvky øíkanky spojit a nauèit pìknì pøednést. Když si byly všeci na stopro jistí, že to maj zmáklý, vydaly se zpìt a to k Lidomornì. Tady jsme ale už èekali my, jakož to Gandalf, Frodo, Sam, Aragorn, Gimli a Glum. Øekli jsme nìjaký ty dojemný øeèi, rozlouèili se s nima a zdrhli jim. Jenže oni stály jak zaøezaní, mžouraly do tmy, tak jsme se zase vrátili a nechali si pøednést, co se pìknýho nauèily. Pìkný to vážnì bylo a myslím, že jsme si pìknì zatleskali. Jo a jestli jste ještì nevidìli Gandalfíka na mìkko, jak mu slzièky teèou po fousech, tak se nedivte, já ho tak taky nevidìl. Prùvodem jsme se pak odebrali na Ditrich a koneènì jsme šli spáát.

V nedìlu se dìti sbalily,pouklízelo se. A ještì se nìco málo zahrálo a odjelo se domù.

Teï už mùžu dokonce øíct, že jsem to psal dva dny. Páè je právì 00:36 a mì už se zalamujou sirky do oèi, jak mám tìžký víèka. Takže doufám, že jsem aspoò trochu nastínil, jak to vypadalo na poslední víkendovce z cyklu Skotaèiny III na téma Pán Prstenù.

Uka fotky z akce::>>
Autorem je Ondra

Komente:
Autor:


Koment:

Kontrola proti spamu, opi text z obrzku:
Autor: 2018.8.11xukaimin

11/08/2018 03:06:26

prada


burberry clothing


kate spade uk


clarisonic mia


longchamp handbags


aaron rodgers jersey


softball bats


jordan 4


burberry


hermes birkin


chloe handbags


jordan xx9


louboutin pas cher


mulberry


basketball shoes


lululemon outlet


lunette oakley


lacoste jeans


ferragamo


chaussure nike


longchamp pas cher


dsquared2 outlet


germany world cup jersey


dior sunglasses


cartier bracelet


chrome hearts jewelry


ralph lauren outlet


carrera sunglasses


coach outlet online


kevin durant jerseyAutor: chenlina

25/07/2018 03:34:24

chenlina20180725

nike revolution


oakley sunglasses


bvlgari jewelry


columbia outlet


tommy hilfiger shirts


air jordan 12


hermes


pandora outlet


longchamp


saint laurent sunglasses


tods shoes


manolo blahnik


salvatore ferragamo


versace handbags


converse shoes


polo outlet


beats headphones


cheap jerseys


ray ban sunglasses outlet


balenciaga triple s


cheap rolex watches


versace sunglasses


mont blanc


ralph lauren polo


kate spade outlet


north face backpacks


ray ban sunglasses cheap


jimmy choo shoes


fussball trikots


puma slidesAutor: yaoxuemei

15/06/2018 13:54:55

yaoxuemei20180615

coach outlet


coach outlet online


oakley sunglasses wholesale


michael kors handbags


yeezy boost 350


kate spade outlet


clarks shoes


gucci outlet


polo outlet


ugg outlet


pandora jewelry


coach outlet


michael kors outlet


polo ralph lauren


mcm outlet


kate spade outlet


canada goose jackets


nhl jerseys


canada goose jackets


cheap nfl jerseys


mulberry handbags


cheap jordans


nfl jerseys


pandora outlet


nike outlet


polo outlet


michael kors outlet


nike air max


adidas nmd


pandora outlet


moncler outlet


pandora charms


mbt shoes


true religion jeans


adidas nmd


pandora outlet


uggs canada


coach outlet


coach outlet


ugg outletAutor: yueqin

19/03/2018 08:53:04

coach outlet store


canada goose jackets


pandora store


columbia sportswear


coach outlet store online clearances


ralph lauren outlet


pandora


fitflops sale clearance


kate spade bags


hermes bags


coach factory outlet


coach outlet store


pandora jewelry


replica watches


michael kors outlet


180319yueqin

Autor: chenlina

8/02/2018 04:02:34

chenlina20180208

michael kors


kate spade


supreme


ray bans


scarpe mbt


miu miu shoes


ray ban


ugg


ugg boots


ugg outlet


doudoune canada goose


tommy hilfiger


van cleef & arpels jewelry


ralph lauren


oakley vault


barcelona jersey


oakley sunglasses


asics running shoes


nhl jerseys


kevin durant shoes


uggs outlet


canada goose


ugg australia


canada goose jackets


nike tennis


uggs


flip flops


birkenstock shoes


adidas shoes


nike outletAutor: chenlixiang

30/01/2018 04:22:03

2018.1.30chenlixiang

cheap wedding dresses


softball bats


kobe bryant shoes


nike pas cher


north face soldes


michael kors handbags


kobe 9 elite


the north face


ray ban


michael jordan


longchamp handbags


asics gel


ugg boots clearance


nike air max 2017


polo ralph lauren


uggs


adidas flip-flops


montre homme


louboutin pas cher


nike factory


2018.1.30chenlixiang

Autor: wanglili

21/12/2017 08:11:35

20171221wanglili

cheap ugg boots


christian louboutin outlet


clarks shoes


ugg boots clearance


cheap nfl jerseys


canada goose jackets


ralph lauren uk


mlb jerseys wholesale


ugg outlet


cheap ugg boots


20171221wanglili

Autor: chenlina

8/12/2017 04:17:01

chenlina20171208

air jordan


ugg outlet


supra shoes


canada goose outlet


hermes uk


ugg canada


canada goose


polo ralph lauren outlet


supreme outlet


uggs outlet


jordan shoes


moncler jackets


hollister clothing


baseball jerseys


canada goose jackets

michael kors outlet online


true religion


nba jerseys


ugg outlet store

polo ralph lauren


burberry scarf


uggs outlet


doudoune canada goose


mulberry


north face outlet


uggs outlet


ray bans


nfl jerseys

giuseppe zanotti shoes


hermesAutor: xiaozheng6666

3/09/2017 07:59:16

2017-9-3 xiaozheng6666

true religion outlet online


michael kors outlet online


pandora jewelry sale


ralph lauren uk


cheap oakley sunglasses


michael kors outlet


moncler jackets


ugg outlet


ugg outlet


coach factory outlet


kate spade purses


polo outlet


michael kors outlet online


fred perry clothing


true religion jeans


kate spade outlet store


ugg outlet online


ugg outlet


air jordan 4


cheap oakley sunglassesAutor: wty123

25/08/2017 05:57:29

[b][/b], north face, coach factory online, pandora, ferragamo, minnesota timberwolves, air max 90, burberry online shop, giuseppe shoes, nike free run, barbour mens jackets, iphone 5 cases, kobe bryant jersey, prada, ralph lauren online, jerseys from china, michael kors, cheap eyeglasses, jimmy choo shoes, soccer outlet online, toronto raptors, cheap oakley sunglasses, mcm backpack outlet, burberry bags outlet, clothing websites, polo ralph, nfl eagles, chrome hearts jewelry, shop coach factory, the north face outlet, milwaukee bucks, ray ban sunglasses, cheap michael kors, nike outlet store, valentino shoes outlet, nike huarache, north face backpacks, nike online,
Autor: myy

12/04/2017 13:50:59

barbour jackets, air jordan retro, hollister clothing store, coach outlet online, mizuno wave, burberry handbags, ed hardy clothing, ray ban wayfarer, chicago bulls jersey, jerseys from china, bottega veneta, barbour outlet, new york knicks, nike shoes outlet, vans outlet, nike.dk, rolex watches, polo ralph lauren outlet online, bills jerseys, toms shoes outlet, soccer shoes outlet, boots on sale, christian louboutin shoes, hollister kids, coach factory outlet, oakley vault, bcbg max, orlando magic jersey, north face, asics gel, toronto raptors jersey, adidas.se, ralph lauren polos, zapatillas nike, rayban, barbour outlet, swarovski jewelry, oakley sunglasses outlet, michael kors, the north face, mcm handbags, iphone 5s cases, steelers jerseys, pandora,
Autor: lkyTZmeg

16/07/2012 07:41:23

car insurance quotes 6291 accredited online degrees 577 auto insurance uwzzj online degree programs >:-)
Autor: gBgKwHACR

14/12/2011 12:23:13

ndw1MX dtiruenxnxzk
Autor: gBgKwHACR

14/12/2011 12:23:07

ndw1MX dtiruenxnxzk
Autor: BJZyWJjQgi

14/12/2011 04:07:54

You saved me a lot of hsasle just now.
Autor: BJZyWJjQgi

14/12/2011 04:07:49

You saved me a lot of hsasle just now.
Autor: Helium

5/11/2011 22:51:27

Musím souhlasit s holkama. Èlánek je suprovej a vtipnej :D
Autor: Simca

5/11/2011 20:26:05

Hmm, šikula ;) Myslím Ondráška - za ten èlánek..
Jak už jsem vám psala do interní plkárny - mrzí mì, že jsem tam s váma nebyla a teÏ ještì víc (ne, nekecám).. protože vždycky mám nejradši na víkendovkách veèerní oheò a krutou stezku odvahy:)) Toho jsem se s vámi dožila jen jednou :) A teï by to bylo podruhé, hm, do háje..

Autor: Kuøátko Evropské

5/11/2011 18:19:16

Ondro super, ale teï mi trochu køivdíš páè kdybys øekl mì, Já bych to napsala. Ale jinak výborný.
:: Nejbli akce ::
:: Nov lnky ::
:: Nov galerie ::
7.10.2013 20:22:18
dol ky

2.10.2012 16:35:03
ferraty z

6.02.2012 20:12:56
Co se jinam nevelo

:: Nov komente ::
:: Rzn ::

TOPlist
(c) Zouhar 2008 | Outdoorov sekce barvnku
Strnky byly vytvoeny pro poteby a prezentaci na innosti.